KONST / Litografier / Färglitografi 7016097
*
nr 701 6097
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi , Evy Låås (1923-1999), -90, fönster, 200/280, 63x55
Kondition: oramad
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 juni 2011
kl 19:02:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/6 22:27:49
1
100 kr
6/6 15:54:39
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi fönster grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2050 Oljemålning
Evy Låås (1923-1999), Sverige. Signerad, kvinnopor..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:54
*
Evy Låås
Kondition: oramad
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs mer om Evy Låås
nr 701 6097
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi , Evy Låås (1923-1999), -90, fönster, 200/280, 63x55
Kondition: oramad
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 juni 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/6 22:27:49 | 1 | 100 kr |
6/6 15:54:39 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk mÃ¥lare, tecknare och författare.Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi fönster grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2050 Oljemålning
Evy Låås (1923-1999), Sverige. Signerad, kvinnopor..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:54